Cream

Ar girdėjote tokią grupę? Net ne grupę, o supergrupę? Žinoma, intelektualiųjų šio blogo kolegų nenustebinsiu nė per nago juodymą, tačiau gal kam nors bus naujiena, kad Eric Clapton ne visada buvo vokalistas. Cream sudėtyje jis pagrindines vokalo partijas atlikdavo palyginti retai („Crossroads“ – viena iš tokių išimčių).

Kaip, turbūt, matote iš nuotraukos bei įrašo, Eric Clapton su Cream grojo dar būdamas kaip reikalas jaunas. Grupė susikūrė 1966, o 1968 pabaigoje jau rengė savo atsisveikinimo koncertus. Viso išleido keturis albumus, kurių paskutinis išėjo grupei jau išsiskirsčius. Ginger Baker grupėje grojo būgnais, Jack Bruce – bosine gitara ir dainavo, o Eric Clapton atliko gitaros partijas ir pagalbinio vokalo funkcijas.

Kas yra keista, tai, kad grupė telpa tiek į power-trio, tiek į supergroup kategorijas – super power-trio? Skamba kaip komiksų herojus. Nors grupė buvo dar daugiau – Eric Clapton, po Yardbirds ir visų kitų monų jau buvo pavadintas Dievu. G. Baker bei J. Bruce taipogi nebuvo nežinomi, švelniai tariant. Tačiau grupėje realiai buvo dar du asmenys. Felix Pappalardi buvo pagalbinis grupės aranžuotojas. Ypač visų „pašalinių“ instrumentų. Kaip, pavyzdžiui, kūrinyje „Anyone for Tennis“.

Derėtų atkreipti dėmesį į dainos tekstą – tikra metaforų perliukų kolekcija. Jei kas paklaustų mano mėgstamiausio – Fate sets up the chessboard / while Death rolls out the dice… Čia, tiesa, reikia prisiminti auksinę šešiasdešimtųjų roko taisyklę – jei kūrinio tekstą grupei darosi labai sunku paaiškinti (jei jis, pavyzdžiui, apie dramblius, šokančius and cypiančių pelių kapų), vadinasi tekstas, o gal ir muzika, sukurti apsišniokštus ar apsivalgius ko nors gero.

Jei pavyks šiuo straipsniuku sudominti ir imsitės pasigilinti į šio super power-trio muziką, galimas daiktas, pradėsite pastebėti, kaip smarkiai skiriasi kai kurie tekstai nuo kitų. Kad ir tas pats „Anyone for Tennis“ nuo „Sunshine of Your Love“. Nenuostabu. Nes su grupe dirbo dar vienas žmogus – Martin Sharp. Jis prisidėjo (mano žiniomis) prie Anyone for Tennis bei Tales of Brave Ulysses tekstų. Ir jie tikrai yra tie, kuriuos grupei yra „sunku paaiškinti“.

Beje, vienas iš primityvesnių tekstukų – I’m so glad – nors ir regimai demonstruoja labai ryškią skirtį tarp savęs apsinešusio Martin Sharp, jis, kaip ir „Crossroads“ ar „Outside Woman Blues“ yra koveriai – senųjų gerųjų bliuzmenų kūriniai, perdaryti Eric Claptono. Šį darbą jis tęsė ir toliau. Žinoma, prikūrė ir savos popsūchos. Ginger Baker, įkvėptas iškreiptų hipiškų idėjų, pradingo kažkur Afrikoje. Jack Bruce taip pat pradėjo solinę karjerą, tačiau, skirtingai nei E. Clapton, nukeliavo jazz kryptimi, iš kurios ir buvo atėjęs. Įdomi detalė – tiek Jack Bruce, tiek G. Becker laikė E. Claptoną jazz, o ne blues atlikėju. Man iki šiol neaišku, kodėl. G. Bakeriui pasirodžius iš savanų, grupė surengė du koncertus Madison Square Garden bei Royal Albert Hall koncertų salėse.

Beje, melodingąjį intarpą šiame kūrinyje parašė, jei neklystu, George Harrisonas…

 

Šį straipsnį parašė Leo Lenox

Rašau tinklaraštį savo malonumui. Šiame jėgovame projekte laikas nuo laiko parašau po straipsnį apie visokiausią muziką, kad galėtumėte skaityti ir džiaugtis prasmingai praleistu laiku prie kontiūperių ekranų. Čia – tik sekmadieniais, tik Leo Lenox Sunday Column. Beveik.

Share

About the Author

Leo Lenox
Rašau tinklaraštį savo malonumui. Šiame jėgovame projekte laikas nuo laiko parašau po straipsnį apie visokiausią muziką, kad galėtumėte skaityti ir džiaugtis prasmingai praleistu laiku prie kontiūperių ekranų. Čia – tik sekmadieniais, tik Leo Lenox Sunday Column. Beveik.

5 Comments on "Cream"

 1. Paantrinsiu tų įdomių laikų ir narkotikų tema: grupės „Mothers of Invention“ nariai norėjo pašalinti iš grupės… Franką Zappą, nes šis nevartojo narkotikų. Juk kaip galima kažką kurti su žmogumi, kuris tiesiog nieko nesupranta.

 2. Ajooo, Krymai kažkada buvo muzika kaifavimui, bo šokti nelabai tiko 😉

 3. Geriau vėliau negu... | 2012 04 05 at 20:10 | Atsakyti

  Gal todėl, kad augau su Cream, Beatles ir J.Hendrix laikau tai tikra muzika. Negaliu priimti visokių elektroninių, sintetinių,kompinių bumčikų. Tik tikras rock, jazz and blues.
  Džiaugiuosi per +G ratus atradęs šį puslapį, geriau vėliau…

 4. Jonas Povilas N | 2013 01 21 at 11:17 | Atsakyti

  Įspūdingiausi,mano nuomone, ir vieni pirmųjų Cream gabalų
  Steppin’Out,1966 m.:
  http://www.youtube.com/watch?v=yGJSKFZWM8M
  Meet Me Int Hte Bottom.1966:
  http://www.youtube.com/watch?v=tmx5lGIJIa4
  Spoonful,1967:
  http://www.youtube.com/watch?v=7XgF4wv0WpM
  1969 m.Hendrixas atlieka Cream gabalą Sunshine Of Your Love:
  http://www.youtube.com/watch?v=t0qOVMeHZ6g

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos