Liūdniausios Kalėdų dainos.

Liūdnos kalėdinės dainos yra labai geras dalykas. Kai tau penkiolika, galima jų klausytis labai garsiai, kad girdėtų tėvukai (kurie pernai padovanojo Siemensą vietoj iPhone ir apsimetė, kad ne taip suprato, ko reikia) ir kaimynai. Jos tikra atgaiva, kai tau dvimpenki ir sėdėdamas reklamos agentūroj jau surašei pirmąją dešimtį kalėdinkų korporatyvių sveikinimų. Visus kitus senukus jos džiugina, nes galima atsigauti po prekybcentrių, kur visą mėnesį neišvengiamai džinglbelina ir lastkristmina.

Tai pririnkau jums 10 liūdniausių kalėdinių dainų, prieš kurias nublanks net politinės aktualijos, o pasaulio pabaiga atrodys ne tokia baisi. Dešimtukas jautriai subalansuotas  įvairiems muzikiniams skoniams. Sunkiai, bet radau net džiazo, ne tik visiškai siaubingo popso. Metaliūgų klausimu maloniai konsultavo pats Rokiškis Rabinovičius, o kad visi galėtų čai rasti bent vieną pažįstamą dainą, įdėjau vieną lietuvišką.

Pradėsiu nuo savo mylimiausios. Tom Waits ir Peter Murphy jaunatviškais prarūkytais balsais pageidauja virvės pasikarti, nes šitos šventės tėra dar viena priežastis mirti. Situacija išaiškėja sužinojus, jog butelis jau tuščias, lyriniam herojui nestovi, o karjera nuėjo šuniui ant uodegos. Vaikinai dainą traukia taip entuziastingai, kad tiesiog neįmanoma nepritarti: „This holiday season is all the more reason to dieeeeeee”.

Pereikime prie siaubingiausios šio rinkinio dainos, kurią atlieka šiuolaikinės krikščioniškos muzikos grupė „Newsong“. Kompozicija trunka beveik 5 minutes, todėl, kad skaitytojai nesikankintų to klausydami, nupasakosiu siužetą. Personažas parduotuvėje stebi prastai apsirengusį vaikiščią, kuris ruošiasi pirkti moteriškus batelius. Atėjus prie kasos paaiškėja, kad vaikiui tiems batams neužtenka pinigų. Tuomet jis paaiškina, kad batai reikalingi jo segančiai mamai, kuri labai serga ir jam reikia paskubėti namo (su batais), kad ji graži nueitų pas Jėzų. Viskas baigiasi gerai, pirmuoju asmeniu kalbantis dainos personažas duoda pinigų vaikui ir jaučiasi atlikęs nepaprastai nuostabų darbą.

Daina apie batus skatina susimastyti: ar galėtų kažką panašiai baisaus sugalvoti metalistai? Turbūt galėtų, bet vis tik renkasi stūgauti kiek kūrybiškiau. Pavyzdžiui, miela „King Diamond“ kompozicija, kurioje dovanų šioms Kalėdoms nėra, o Tomas ir Džeris laka cheresą ir jiems nusispjaut.

Black metal grupė „Erlösung“ taip pat neliko abejingi Kalėdų dvasiai, ją lydinčiai komercializacijai, apgaulei etc etc ir pasiūlė savo kalėdinės dainos variantą – net nesitikėjau, kad bus toks melodingas.

O štai šita daina susirinks ne tik šykščias metalistų, bet ir visų internetų ašaras ir snarglius. Daina apie katuką, peliuką ir Kalėdas baigiasi blogai ir labai liūdnai, todėl ofise geriau nežiūrėkit, nes bus gėda kai apsibliausit. Kita vertus – papasakojau istoriją savo erdeliui Maiai, jai labai patiko.

Truputį atsigauti nuo dvasingumo padės ciniškas „Casiotone for the Painfully Alone“ tonas.  Komplikuoti santykiai su šeima ir moterimis bei egzistencinės dvidešimtmečio gyvenimo prasmės paieškos susiveda į tai, kad reiktų kažką daryti, bet labai tingu – daina bent keliais balais sumažins gyvenimo džiaugsmą ir prieššventinį entuziazmą. Įsivaizduokit, kaip ieškot dovanų skambant šiai muzikai.

O dabar įsivaizduokime Kalėdinę Ameriką ir tvirtomis rankomis fūros vairą laikantį ūsuotą ir prakaitu trenkiantį vyrą languotais marškiniais. Jis važiuoja, rūko, kartais nusispjauna pro langą, o jo akys geros geros ir jis kartu su John Denver garsiai dainuoja dainą „Please, Daddy, don`t get drunk this Christmas“. Jautru, ne?

Ilgokai svarsčiau, kurie lietuviai skamba liūdniau: „Kardiofonas“ ar „Antis“. Vis tik pasirinkau „Antį“, nes šioje dainoje atviro, nepaguodžiamo tragizmo daugiau nei vidutinėje lietuvių poezijoje ar net bardų dainose.

Šis kūrinys sukurs jaukią šventinę atmosferą namuose – jei tik svečiai nemoka anglų kalbos. Tai perdainuota grupės „Spinal Tap“ daina, man rodos, Judith Owen tai pavyko puikiai. „There’ll be no Father Christmas / ‘Cause it’s Evils holiday,” – dainuoja ji Patricia Barber primenančia maniera.

Kad naktį nesisapnuotų odiniais rūbais apsirengę elfai ir angelai su grandinėmis, pabaigai įdėsiu klasikinę Kalėdų dainą, kuri Lietuvoje (jei tik ko nepraleidau) nėra populiari, o visų emigrantų prašom nesiklausyti. Šitos dainos versijų yra šimtai, ją, mačiau, jau perdainavo net Bieberis. Bet aš įdėsiu versiją su David Bowie ir Bing Cosbie, nes Bowie čia labai jaunas, labai gražus, turi labai gražią auksinę grandinėlę su kryželiu ir labai gražiai dainuoja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šį straipsnį parašė Aistė Paulina

Daugiau visokio meno ant virtualaus padėklo:

Share

About the Author

Aistė Paulina
Daugiau visokio meno ant virtualaus padėklo:

14 Comments on "Liūdniausios Kalėdų dainos."

 1. Na, jei blogas rokenrolinis, prisidėdu prie Aistės Paulinos gabaliuku su kuriuo tikrai „išvešite“ Kalėdų siaubą http://goo.gl/iWUBq.

 2. http://www.youtube.com/watch?v=X5amMkSAOcw

  šita dainaaaaaa
  per magnetafooooooonąąąąąąą

 3. kefyras | 2012 12 02 at 12:12 |

  As atsiprasau jei nuliudinsiu, bet Christmas Sucks atlieka Porn Orchard besistengdami skambet kaip Waitsas ir Murphy. Tai jokiais budais nera priezastis braukt is saraso 🙂

 4. andrius z. | 2012 12 02 at 16:08 |
 5. Dar pagalvojau, kad ir viena seniausių žinomų angliškų Christmas carols liūdna yra, apie tai kaip Erodas pirmagimius žudė. Laneganas čia naujai dainuoja:

  http://www.youtube.com/watch?v=Irh_QdmTnIg

 6. Visi trys kalėdiniai albumai gerai sueina:
  http://youtu.be/84YFR5rXWIk

 7. Morgana | 2012 12 07 at 12:41 |

  Very very very very scary solstice 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=1ftld7Ohojg

 8. Pankams irgi reikia leisti pasisakyti 🙂
  http://www.youtube.com/watch?v=xDN_T9Pr11w

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos