Ką slepia muzikantų kaukės?

Kaukėtieji muzikantai, ­– vieni sako, kad dėvi kaukes, nes nori atskirti savo asmenybę nuo kuriamos muzikos, kiti kaip tik siekia susilaukti didesnio susidomėjimo ir populiarumo, treti paprasčiausiai nenori, kad visur būtų afišuojamas jų veidas. Kad ir kaip ten iš tikrųjų bebūtų, visai įdomu stebėti, kokias kaukes pasirenka muzikantai ir kaip jie paaiškina savo pasirinkimą. Taigi štai keletas muzikantų, nusprendusių paslėpti savo veidus po kaukėmis. Gal jie ir ne tokie populiarūs, kaip kaukėtieji Daft Punk, Slipknot, Kiss ar Deadmau5, bet susipažinti su jais tikrai verta.

SBTRKT (tarti „subtract“)

Šios kaukės savininkas turėtų būti gerai žinomas nu-jazz, downtempo muzikos gerbėjams Aaron Jerome vardu. Prieš keletą metų išleidęs albumą „Time To Rearrange“ muzikantas pajautė, kad per didelis dėmesys skiriamas jam pačiam, kai pirmam plane vis dėlto turėtų būti jo muzika. Kaukę Aaronas pasirinko ne siekdamas anonimiškumo – per daug slėpdamasis greičiausiai sulauksi atvirkštinės reakcijos – o norėdamas sukurti atskirą personažą. SBTRKT kaukės dizainas įkvėptas įvairių tautų ritualinių kaukių. Tai tarsi moderni gentinių kaukių versija.

Sleep Party People

Sleep Party People – tai vaikinas iš Danijos, kuriantis muziką tiesiog savo kambaryje. Koncertų metu jis ir su juo grojantys muzikantai dėvi kiškučių kaukes. Kodėl kiškučių? Muzikantas vokalo skambesiui išgauti panaudoja daug efektų ir galutinis rezultatas jam pasirodė panašus į kalbantį kiškutį: „Jei kiškučiai galėtų kalbėti, tai greičiausiai skambėtų panašiai“.

The Knife

Kaip gi nepaminėsi keistojo švediško dueto 🙂 Sesuo ir brolis ne tik slepia veidus po kaukėmis, bet ir iškraipo savo balsus duodami interviu, kad visiškai atskirtų savo asmenybes nuo kuriamos muzikos. Duetas tokį įvaizdį pasirinko atsižvelgdamas į savo muziką – jų manymu, kaukės turėtų būti tamsios,  niūrios, bet kartu ir šiek tiek humoristinės. The Knife ypač išpopuliarėjo, kai jų kūrinį „Heartbeats“ perdainavo Jose Gonzalez.

Šiame interviu muzikantai patys pasakoja apie savo muziką ir kaukes.

Fever Ray

Nenutolkim per daug nuo „The Knife“ ir pakalbėkim apie dueto narės Karin Dreijer Andersson solinį projektą – Fever Ray. Priešingai nei anksčiau minėtos grupės ar atlikėjai, moteris neturi konkrečios kaukės. Koncertų metu ar vaizdo klipuose pamatysim skirtingų įvaizdžių, kaukių, kostiumų. Dažnai Karin atrodo kaip šamanė, o jos klipai niūrūs, tamsūs ir mistiški. Interviu metu taip pat iškraipomas balsas.

 

 

 

 

 

 

 

Šį straipsnį parašė aldona

Ieškau muzikinių įdomybių ir su malonumu pasidalinu, jei pavyksta ką nors rasti 🙂

Share

About the Author

aldona
Ieškau muzikinių įdomybių ir su malonumu pasidalinu, jei pavyksta ką nors rasti :)

4 Comments on "Ką slepia muzikantų kaukės?"

  1. AAA!!! O kur Bucketheadas!?!? 😉

    • Šiaip buvau pagalvojus apie jį, bet nusprendžiau, kad stilistiškai truputį iš konteksto iškristų 🙂

  2. Apie „The Knife“ galima dar pridurti, kad ir ten, kur daug kas mano dainuojant vyriškąją dueto pusę, tėra pamodifikuotos Karin partijos 🙂

  3. eh…taip norėjosi kokius Lordi, The Adicts, Hollywood Undead, Mushroomhead ir dar yra tokia šauni japonų grupė Beat Crusaders pamatyt čia…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos