Aš, aš, aš!

Papai su pienuČia nesusijęs paveiksliukas, nes tema tokia. Aišku, čia būtų dar labiau tikusi mano paties nuotrauka, bet pagalvojau, kad geriau padarysiu išimtį ir nenusileisiu iki tokio žemo lygio, nes ir taip mane turite atpažinti visi.
Papai su pienu

Čia nesusijęs paveiksliukas, nes tema tokia. Aišku, čia būtų dar labiau tikusi mano paties nuotrauka, bet pagalvojau, kad geriau padarysiu išimtį ir nenusileisiu iki tokio žemo lygio, nes ir taip mane turite atpažinti visi.

Tema, žinokit, durna, kaip čemodanas: vienu metu buvo tokia mada, itin išplitusi tarpu visokių NWOBHM grupių (bet ne tik tarp jų), kad anos, debiutuodamos, išleisdavo savo vardo albumą, kuriame būdavo ir jų pačių vardo daina. Ir įdomu, kad neretai tai būdavo pats geriausias to albumo gabalas, o kartais – ir pats geriausias išvis kada nors sukurtas tos grupės gabalas. Kažkaip nesigilinau, ar kituose stiliuose kas nors panašaus vykdavo, bet jau Heavy Metal atlikėjai tai tiesiog juokingai taip atrodydavo.

Gaudavosi taip, lyg grupė sakytų „Aš, aš, aš, tik aš ir aš!!!“. Tai kažkaip netgi durna. Na, bet taip jau yra. Vienas iš žanro gliukų. Beje, tokių gliukų ir daugiau būdavo, pvz., beveik kiekviena rimta grupė, jau kai įsisukdavo, būtinai norėdavo sugroti „Born To Be Wild“ aka „Heavy Metal Thunder“. Dabartiniais laikais panašiai visi iš eilės nori sugroti Andrew Lloyd Webber „Phantom Of The Opera“. Žodžiu, dvasingumas čia toks*. Būtinai taip reikia, nes visi taip daro.

Nežinau, ar pirmieji, bet vieni iš pirmųjų, pradėjusių šitą keistą madą, buvo legendariškai dvasingi Black Sabbath, kurie savo debiutiniame ir priepolius visokiems dvasuoliams įvariusiame albume „Black Sabbath“ įdėjo dainą, pavadintą „Black Sabbath“:

Gal po tų Black Sabbath visi ir pasekė tokia mada. Pažiūrėkime, kokių čia šedevrų pilna (ir beje, net ir nejuokaujant – daugelis gabalų legendiniai, puikūs).

Pavyzdžiui, daugeliui jau užmiršta, tačiau kadais puiki grupė Angel Witch su daina „Angel Witch“ iš albumo „Angel Witch“:

Arba štai Metal Church su daina „Metal Church“ iš albumo „Metal Church“. Beje, nors klipo ir nėra, paklausykite, liuksusinis, fantastiškai iškilnaus skambesio gabalas, kaip tik visame pompastiškame gražume jungiantis kažką tarp Heavy, Speed, Power ir Thrash metal:

Arba štai nukrypstant į šalį, tai vat jums tokie Bad Company, kurie šiaip jau išvis net nemetalas, nors kai tik debiutavo 1973, tai tokių, kas būdavo ir tokių durnių, kurie net ir šitus metalu pavadindavo. Tai jie irgi išleido albumą „Bad Company“ su daina „Bad Company“, o kadangi grupė gerai, tai irgi paklausykim:

Arba puikieji dvasingieji Motorhead, kurių albume „Motorhead“ irgi buvo daina „Motorhead“:

Arba ir tokia naujesnė (ir beje, visai įdomi, nors ir nelabai metalas) grupė Witchcraft su daina „Witchcraft“ iš albumo „Witchcraft“:

Arba va jums smagieji Iced Earth su daina „Iced Earth“ iš albumo „Iced Earth“:

Arba štai net ir Deicide (kas nemėgstat Death Metal, tai net neklausykit, nes čia kriokimų klasika) su daina „Deicide“ iš jų debiutinio albumo „Deicide“:

Ir pabaigai, štai jums kardinalaus dvasingumo grupė Iron Maiden, su daina „Iron Maiden“ iš albumo „Iron Maiden“, kur viskas baigiasi būtent taip, kaip ir turi baigtis, kai taip nykiai kartojasi tie patys bajeriai:

Čia, kaip matome, Simon Drake susidoroja galų gale su Bruce Dickinson ir parodo visiems pavyzdį, kad taip daryti nereikia. Gal dėl to paskui save apdainuojančios dainos kažkaip ėmė nykti iš visokių grupių repertuaro.

 

——————-

* Dvasingumas – tai vienas iš naujesniais laikais atsiradusių keiksmų, kurie išplito po visokių ten rerichų, blavatskajų, scientologijų ir kitų beliberdų. Puspročių dėka dvasingumu dabar laisvai galim vadinti belenkokį briedą.

Šį straipsnį parašė Rokiškis Rabinovičius

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

Share

About the Author

Rokiškis Rabinovičius
Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

4 Comments on "Aš, aš, aš!"

 1. “ Dvasingumas – tai vienas iš naujesniais laikais atsiradusių keiksmų, kurie išplito po visokių ten rerichų, blavatskajų, scientologijų ir kitų beliberdų. Puspročių dėka dvasingumu dabar laisvai galim vadinti belenkokį briedą.“… Vien už šitą nusipelnot pliusų daug 😉

 2. O štai Metal Church su daina “Metal Church” iš albumo “Metal Church” man visai patiko. Va toks heavy metalas visai nieko.

 3. Aišku, kiekvienam žanre savos mados, bet gal dar prie šito pastebėjimo skaitytųsi King Crimson – In The Court Of The Crimson King – In the court of the Crimson King.
  Rammstein – Rammstein (iš albumo Herzeleid, debiutinis)
  Hammerfall – Hammerfall (iš Glory to the Brave, debiutinis)

  dar galima paminėt Cave’ą su savo projektu Grinderman, debiutiniu albumu Grinderman ir jame esančia daina Grinderman: http://www.youtube.com/watch?v=tkKuL8Pp-dM&ob=av2e
  Nors nė kiek nenustebčiau, jei jis čia absoliučiai sąmoningai ir visiškai tyčia būtų pasekęs ta mada 🙂

  Ogi dar yra kita mada – pasivadinti kokios nors daugiau/mažiau legendinės grupės gabalo vardu: After Forever (Black Sabbath), Dream Evil (Dio), Godsmack (Alice in Chains), Sisters Of Mercy (L. Cohen), The Rolling Stones (Muddy Waters)… Tik čia jau nebe ‘aš’ išrėkimas, o tam tikras įtakos pripažinimas musiau.

 4. Jo, tas vadinimasis dainų vardais – irgi jau naujas mados riksmas 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos