Petr Mamonov Vilniuje, rugsėjo 20

Petr Mamonov (Пётр Никола́евич Мамо́нов, g. 1951) – rusų muzikantas, dainų autorius, aktorius, poetas. Žymios eksperimentinės roko  grupės ”Zvuki Mu” siela. Visi sako, kad tai buvo kultinė figūra Sovietų sąjungos laikais ir ne tik todėl, kad bendradarbiavo su Brian Eno (jis kaip prodiuseris pasirašė kontraktą su ”Zvuki Mu”). 1989 metais Didžiojoje Britanijoje buvo išleistas albumas, po kurio sekė gastrolės po Britaniją ir JAV. Svajonei besitęsiant grupė iširo ir nuo to laiko Mamonovas koncertuoja vienas. Yra net teigiančių, kad ”ant Mamonovo” užaugo visa Rusijos punk scena.

Kaip aktorius jis dirbo teatre, kūrė solo vaidinimus, taip pat filmavosi kine. Šiandien žymiausias jo vaidmuo – filme „Sala“ (Ostrov) (2006), kur jis vaidino pagrindinį, vienuolio atsiskyrėlio, vaidmenį. Filmas vykęs, ne veltui 2006 metais juo buvo uždarytas Venecijos kino festivalis.

Apie 1995 metus Mamonovas radikaliai pakeitė savo gyvenimą: iš Maskvos centro buvęs lėbautojas išsikėlė į atokų vienkiemį ir rimtai paniro į religiją. Vis tik liko nors ir keistas, bet „kietas“ personažas, turintis ką pasakyti. Ir pasakantis! Štai 2006 m., atsiimdamas premiją už geriausią aktoriaus rolę filme „Sala“, vietoje „ačiū žmonai ir žiūrovams“, jis išrėžė ilgą ir rimtą kalbą apie Rusijos gyvenimo aktualijas ir problemas. Aišku, iškirpo. Gal dėl žodžių, jog Putinas – mažutis ir kūdutis ir negali pats asmeniškai viskuo visuomenės gyvenime pasirūpinti, o mieli žiūrovai turėtų baigti naršyti po porno puslapius ir eiti realia veikla užsiimti.

„Štai žurnalas „Nenuobodus sodas“ apie mane parašė: juokdarys, arlekinas, krikščionis. Koks gi aš krikščionis? Aš dešimt metų Bažnyčioje, bet savęs krikščionimi nelaikau. Negaliu pamilti Dievo už viską labiausiai, man tai nepavyksta. Žinau Jo žodžio tiesą ir kad visa laimė pas Jį, ir visa, kas geriausia – ten… Bet viską darau savaip. (…) Juk galima būti padoriu žmogumi ir be tikėjimo, tiesa?,“ – sakė jis „Bernardinuose“ perspausdintame puikiame interviu. Ten pat jis pareiškia, kad tikintis žmogus neprivalo kurti „žvakių šviesoje, ramiai ir gražiai“, nes tai jau chaltūra. Netiki jis ir tuo, kad menas keičia žmogų, sakydamas, kad jei taip būtų, mes visi jau seniai gyventume rojuje. Vietoje to jis stengiasi būti kuo nuoširdesniu ir tikresniu scenoje tam, kad bent tai valandai prisiliestų prie žiūrovo sielos…

Gastroliuoja jis pakankamai retai, tad apie šį koncertą kreivos muzikos gerbėjai Vilniuje kalba jau kelis mėnesius. Juo labiau, kad iki šiol čia vykę koncertai nenuvylė. Petr Mamonov – sudėtinga ir daugialypė asmenybė. Turbūt tokie ir būna tikrai talentingi žmonės. O kadangi tokių šou versle vis mažėja – šį kartą į koncertą tikrai eisiu.

Petr Mamonov koncertuos Vilniuje, VRM rūmuose. Bilietų kaina 38–203 Lt.

Čia – iliustracija Mamonovo pasirodymų, kurie net nesuprasi kas labiau – teatras, performansas ar vis tik – muzika.

Ir tradiciškesnis, bliuzinis variantas:

Šį straipsnį parašė Aistė Paulina

Daugiau visokio meno ant virtualaus padėklo:

Share

About the Author

Aistė Paulina
Daugiau visokio meno ant virtualaus padėklo:

Be the first to comment on "Petr Mamonov Vilniuje, rugsėjo 20"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos