Pradėkime nuo metalo… Nuo Judas Priest.

Judas Priest

Judas PriestJau senas ir nuvalkiotas bajeris, kai nesusivokėliai, nežinantys, ko patys klausosi, pradeda aiškinti, kad pvz., Iron Maiden yra nemetalas. Arba kad Guns’n’Roses nemetalas. Arba kad Scorpions irgi nemetalas. Arba netgi kad Metallica nemetalas. Vieną sykį išgirdę kokių nors kriokiančių grindkorininkų, paskui visą gyvenimą neaukšto entelekto asabos galvoja, kad tas ir yra metalas, o paskui su pasišlykštėjimu kalba: „aš metalo neklausau, man labiau patinka Nightwish„.

Čia ginčų nebus, žinokit. Čia jums bus tik vienas klipas apie tai, kas išties yra metalas labiausiai klasikiniu, tradiciniu ir neginčijamai akivaizdžiu supratimu. Ir dar pora klipukų papildomai, šiaip bendram muzikiniam išsilavinimui, jei tokio neturite.

Tai Judas Priest – grupė, kuri pirmoji tapo tuo, kas yra metalas*. Visos kitos tų laikų grupės buvo arba metalo įkvėpėjomis, arba pusiau metalas, arba beveik metalas, arba nors ir metalas, bet ne metalo simboliai. O Judas Priest tapo tais, kas tapo tikru metalo simboliais, nes jie buvo labiausiai metalas, kaip bepažiūrėsim. Štai koks tai buvo Heavy Metal visame gražume – 1975 metų pasirodymas „The Old Grey Whistle Test“, BBC, su gabalu „Rocka Rolla“:

Kaip matome, Rob Halford visame gražume, su ružava bliuzkute, kaip tikras gėjus. Tik vėliau anas išdrįso apsirengti oda, pasirodydamas visoje BDSM puikybėje. Tačiau soluojantys gitaristai grupėje jau du, rifai girdisi ganėtinai ryškūs, jais žaidžiama labiau, nei mušamaisiais. Tai jau grynas metalas, tik dar neišdrįsęs būti tokiu šiurkščiu, koku tapo jau po kelerių metų. O kaip buvo po kelerių metų?

Viskas pasisuko labai greitai. Jau 1978 jie grojo tai, kas ėmė persukinėti smegenis visiems iš eilės. Ir dar apsirengę tomis BDSM odomis, kaip iš kokių iškrypėliškų porno filmų. Primeskite, kaip į tai turėjo reaguoti visokios davatkos: „pedikai dainuoja, kad užgrobs pasaulį!!!!„. Taip, tai gal ir ne pats tipiškiausias, tačiau jau viską aiškiai parodantis gabalas – „Take On The World“:

Dar po kelių metų Judas Priest tapo tais, kas tapo gal net labiau Heavy Metal, nei Iron Maiden. Jie tapo tais, kas buvo absoliutūs. Jie tokiais ir liko. Tokiais, kad net neįdomu dėti jų gabalus. Praeitą kartą, apie Judas Priest rašydamas*, taip ir neįdėjau nieko, išskyrus kitų metalo grandų koverius. Tą padarysiu ir šįsyk, nes kitaip būtų tiesiog neįdomu. Tai bus lagendinė Doro Pesch, kažkodėl kaukianti visai jau Blackie Lawless balsu, kuri jums padainuos „Breaking The Law“:

Tai tiek jums šiandien apie tai, kas yra metalas. Kas yra tikras Heavy Metal.

 

———-

* Aš kadaise jau rašiau apie sunkiai suvokiamo masto Judas Priest įtaką – tada dar nebuvo šio muzikinio blogo, o net ir mano paties blogas buvo ne Popo.lt, o kažkur visai kitur, o per tą laiką visokie autorių teisių saugotojai jau spėjo pratrint nemenką dalį Youtube įrašų, kuriuos ten buvau įdėjęs. Tai yra kultūros puoselėjimas pagal kopyraitų industriją. Bet kita dalis dar liko, tad eikit ir paklausykit iš kitos pusės – ne jų pačių, o kitų grandų atliekamų Judas Priest koverių.

Šį straipsnį parašė Rokiškis Rabinovičius

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

Share

About the Author

Rokiškis Rabinovičius
Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

5 Comments on "Pradėkime nuo metalo… Nuo Judas Priest."

  1. Geras laikas metalui!!!
    Tik norėčiau šiandien grižetesnio skambesio.

  2. Sakinys „Kaip matome, Rob Halford visame gražume, su ružava bliuzkute, kaip tikras gėjus“ neturėtų skambėti pašaipiai, nes Halfordas ir yra gėjus 🙂

    • Giliau kabinant, net nelabai įdomi ta teisybė, ar jis gėjus, ar negėjus, nes dainuoja jis visgi dainavimo organais. Kita vertus, tai visvien netrukdo pasijuokt 🙂

      Faktas, kad vokalistas jis puikus: panašiai, kaip ir Merkuris, Halfordas susilaukė šimtų pamėgdžiojančių atlikėjų. Tai ganėtinai retas dalykas.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos