„Jauniausi“ muzikos instrumentai

Išrinkau kelis sąlyginai neseniai išrastus muzikos instrumentus, kurie, mano manymu, skamba pakankamai įdomiai, bet dar nėra per daug keisti ir nepraktiški. Prieš pradėdama ieškoti galvojau, kad bus lengviau, bet pastaruoju metu daugiausiai kuriami ne muzikos instrumentai, o visokie mandri kontroleriai (nors tarp jų taip pat yra labai įdomių dalykų, apie kuriuos irgi galbūt kada nors parašysiu). Taigi, tikslas buvo surasti muzikos instrumentų, kuriais galima naudotis be kompiuterinių programų pagalbos.

Chapman Stick

Emmeto Chapmano aštunto dešimtmečio pradžioje išrastas gitarų šeimos muzikos instrumentas. Ši „lazda“ dažniausiai turi 10 arba 12 stygų: 5 (arba 6) yra bosinės, suderintos aukštyn kvintomis, ir 5 (arba 6) – melodinės, suderintos aukštyn kvartomis. Instrumentas unikalus tuo, kad vienu metu galima groti ir melodijas, ir boso partiją, ir akordus.

Gravikord

Elektrinė arfa, kurią išrado Robertas Grawis 1986-tais metais. Ši arfa išsivystė iš afrikietiškos koros. Gravikordas turi 24 nailonines  stygas – po dvylika kiekvienoje pusėje.

Hang

Sukurtas Felixo Rohnerio ir Sabinos Schärer Šveicarijoje 2000-aisiais metais. Šis instrumentas negaminamas masiškai, jį iki šiol gamina patys kūrėjai, todėl įsigyti jį nėra paprasta, o ir kainuoja nemažai. Hangas labiausiai išpopuliarėjo tarp gatvės muzikantų ir eksperimentinės muzikos atlikėjų.

O štai keturi vyrukai iš Londono sugalvojo šį instrumentą įpainioti ir į džiazo muziką. Teko klausyti jų gyvai, paliko labai gerą įspūdį, taigi, jei kada nors bus galimybė nueiti į jų koncertą, – rekomenduoju. Pati mielai nueičiau dar kartą.

Kadangi hangas kainuoja daug (pavyzdžiui, eBay  galima rasti už 3000 – 5000 $) ir dar greičiausiai reiktų laukti eilėse, kol jį pagamintų, atsirado nemažai pigesnių „pakaitalų“. Tačiau pigesnis daiktas ir yra pigesnis daiktas – skirtumas jaučiasi, nebėra to garso skaidrumo. Galite palyginti patys.

Bazantar

Marko Deucho dešimto dešimtmečio pabaigoje sukurtas penkiastygis kontrabosas su papildomom rezonansinėm stygom. Instrumentas įkvėptas indiško sitaro. Galite paklausyti, ką pats autorius pasakoja apie bazanarą:

 

 

 

 

Šį straipsnį parašė aldona

Ieškau muzikinių įdomybių ir su malonumu pasidalinu, jei pavyksta ką nors rasti 🙂

Share

About the Author

aldona
Ieškau muzikinių įdomybių ir su malonumu pasidalinu, jei pavyksta ką nors rasti :)

Be the first to comment on "„Jauniausi“ muzikos instrumentai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos