Death in June Vilniuje, spalio 13

“Death in June” (dar – DIJ arba DI6) – britų grupė, susikūrusi 1980 m. Iš pirminės grupės sudėties neilgai trukus liko tik lyderis Douglas Pearce, dažnai vadinamas tiesiog Douglas P. Jis yra grupės šerdis, sau į kompaniją su laiku kviečiantis vis naujus muzikantus ir pamažu keičiantis stilių, nuo post-industrial iki šiandieninio akustinio neofolko. Vilniaus koncerto proga – grupės trisdešimtmetis. Tiesa, oficialios informacijos internete dar neradau, tačiau vežėjas – “Dangus”, tad greičiausiai viskas tvarkoje. Dažniausiai jie apibūdinami kaip tamsaus neofolko grupė, kurios kūryboje gausu romantizmo ir apokalipsės temų, pagardintų simbolizmu bei seksualinėmis, politinėmis ir okultinėmis potemėmis.

Beskaitinėdama apie „Death in June“ supratau, kad tai yra viena iš tų grupių, kurių teoriškai turėtų nekęsti visi. Pirma – juos kaltina simpatijomis neonaciams (tiesa, pastarąjį dešimtmetį šiuo klausimu naujų kalbų nebekyla). Antra – grupės lyderis yra atviras homoseksualas. Trečia – Douglas P. bendradarbiavo su žydų tautybės muzikantais ir 2004 metais surengė koncertą Izraelyje. Ketvirta, jie simpatizuoja pagonybei ir, penkta, ilgą laiką dirbo kartu su Boyd Rice, kuris, kalbama, buvo geras LaVey draugelis. Aišku, daug kas čia vienas kitam prieštarauja – žmonės ieško, domisi, klysta, o kartais gal ir reklamą sau darosi ir sulaukia gan argumentuotų pastebėjimų, jog „pardavinėjo estetizuotą nacizmą kaip pornografiją“. Žodžiu, kompanija keista, bet – legendos. Legendos, bet – keista kompanija. Douglas Pearce iš tiesų nemažai kalba ir kartais pats sau prieštarauja, tad belieka pritarti Jono Zarrazos nuomonei, kad geriems muzikantams geriau sekasi groti nei šnekėti, tačiau ne visi tai supranta. Tuomet jau koncertų organizatoriams tenka vargti pranešimuose spaudai mėginant užglostyti kontraversijas. Ir vis viena turbūt (jei smalsumas nenugalės) neisiu į koncertą tik dėl vienos, labai lokalios priežasties – bijau, kad susirinks per daug jaunuolių skustomis galvomis. Nors Boyd Rice koncerte Vilniuje, rodos, buvo susirinkusi labai rami ir kultūringa publika. Tačiau mes čia apie muziką.

Muzika tamsoka ir niūroka, kaip ir dainų tekstai bei pats grupės įvaizdis. Jei koncerto metu bus atliekama muzika iš naujausio jų albumo, „Peacefull Snow/Lounge Corps“ – bus nemažai akustinių niūrokų baladžių, su poetiškais filosofiniais tekstais ir gražiom metaforom. Šiaip ar taip, žinant grupės keistenybes, klubo „Propaganda“ auditoriją ir vietinę Vilniaus alternatyvios muzikos koncertų atmosferą – renginys žada būti visai įdomus.

„Death in June“ koncertas spalio 13 d., Vilniuje, klube „Propaganda“. Bilieto kaina 50 Lt, o grupę apšildys latvių grupė Enu Kaleidoskops.

 

 

Šį straipsnį parašė Aistė Paulina

Daugiau visokio meno ant virtualaus padėklo:

Share

About the Author

Aistė Paulina
Daugiau visokio meno ant virtualaus padėklo:

3 Comments on "Death in June Vilniuje, spalio 13"

  1. Neabejoju, kad ilgaplaukių melancholikų bus daugiau nei plikų čiuvų 🙂 Kažkaip Dangaus koncuose visi tvarkingai laikosi, tad nebijokite apsilankyti 😉

  2. Na, ir kokie atsiliepimai? 🙂

  3. O tikrai – kas buvot ir kokie įspūdžiai?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos